Czy picie Yerba Mate jest zdrowe?

Czy picie Yerba Mate jest zdrowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate, nazywana także zielonym złotem Indian lub herbatą paragwajską to popularny w Ameryce Południowej napój. Sprowadzony dawno temu na ziemie europejskie przez jezuickich misjonarzy ma wiele prozdrowotnych właściwości. Coraz częściej sięgamy po niego również w Polsce. Skąd bierze się popularność yerby i dlaczego warto ją pić?

Ostrokrzew paragwajski – nie tylko zamiennik dla kawy

Rozpoczynając swoją przygodę z piciem tego wyjątkowego naparu, warto zajrzeć na stronę https://ellatinoshop.com/. Dowiemy się tam, jakich zakupów dokonać na dobry początek i jak zaparzyć swoją pierwszą yerbę. Przeczytamy również, jaki wpływ na nasze zdrowie może mieć regularne picie tego latynoskiego napoju. Niewątpliwie dostarcza on bowiem naszym organizmom wielu cennych składników.

Yerba mate przede wszystkim pobudza. Zawarta w tej herbacie metaina działa łagodniej od kofeiny i nie powoduje spadku energii tak charakterystycznego po wypiciu kawy. Przyspiesza metabolizm, dzięki czemu sprzyja szybszemu spalaniu tłuszczów i utracie zbędnych kilogramów. Zawarte w niej substancje, tak zwane polifenole mają również silne działanie antyoksydacyjne. Opóźniają one procesy starzenia się organizmu i działają antynowotworowo oraz osłonowo przeciw niszczącemu działaniu wolnych rodników. Yerba dostarcza także potrzebnych nam minerałów oraz witamin. Jest bogata w magnez, cynk, żelazo oraz wapń. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C oraz E pobudza układ odpornościowy, natomiast witaminy z grupy B dodatkowo wspierają pracę układu nerwowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*