Co zobaczyć we Włoszech?

Co zobaczyć we Włoszech?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włochy to kraj którego nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z ulubionych zakątków ludzi z całego świata. Nic dziwnego, w końcu to kolebka cywilizacyjna Europy, pełna zabytków, idealnej pogody, smacznego jedzenia i pysznego wina. Co warto zobaczyć we Włoszech?

8 miejsc, które trzeba odwiedzić we Włoszech

Rzym – stolica kraju, pełna starożytnych ruin z Koloseum i Panteonem na czele. Obowiązkowy punkt na mapie Włoch.

Wezuwiusz – to jedno z najbardziej znanych wzgórz na świecie z racji wielkiego wybuchu, który doszczętnie pokrył Pompeje popiołem. Dzisiaj to bezpieczne i idealne miejsce na górskie wędrówki z niesamowitymi widokami.

Cinque Terre – Park Narodowy Clinique Terre znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO to prawdopodobnie najbardziej magiczne miejsce Włoch. Morze otoczone górami, urocze miasteczka i czyste plaże to jego najlepsza wizytówka.

Watykan – ta enklawa stanowi kolebkę chrześcijan z całego świata. Dla Polaków ma dodatkowy symbol, jako że w Watykanie spoczął po śmierci Jan Paweł II. W Watykanie trzeba także zobaczyć plac i Bazylikę Św. Piotra oraz Kaplicę Sykstyńską.

Neapol – Neapol oferuje szereg atrakcji turystycznych, jednak głównym powodem dla którego należy go odwiedzić to pizza. W całym mieście znajdują się setki restauracji serwujących to popisowe danie. Zresztą najwięksi smakosze tej potrawy głośno mówią o tym, że najlepsza pizza jest tylko w Neapolu.

Mediolan – „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonardo Da Vinci to dzieło, które poruszy każdego, bez względu na to czy sztuka nas interesuje na co dzień czy nie. Będąc w Mediolanie nie można przejść obojętnie wokół Bazyliki Santa Maria delle Grazia.

Dolomity – włoskie Dolomity to nie tylko zapierające dech w piersi widoki. To przede wszystkim bardzo dobrze przygotowane kurorty i stoki, które przyciągają rzesze fanów białego szaleństwa. Warto zorganizować wyjazd na narty do Val Gardena” lub Livigno.

To dwa niezwykle popularne kurorty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów. Z przykładem takiego wyjazdu można zapoznać się na https://www.winterevent.pl/narty-wlochy/val-gardena.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*