Top 3 turystycznych miejsc na Słowacji

Top 3 turystycznych miejsc na Słowacji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słowacja to niewielki kraj sąsiadujący z Polską od południa. Często pomijamy go w swoich planach wakacyjnych, a to ogromny błąd, ponieważ oferuje bardzo wiele atrakcji o charakterze zarówno przyrodniczym, jak i architektonicznym. Co istotne, pozwala sporo zaoszczędzić – za standardowy obiad zapłacimy już około 3 euro, natomiast za nocleg dla dwóch osób od 15 euro wzwyż. Z ofertą organizowania ciekawych wypraw na Słowację można zapoznać się na https://www.apetytnaswiat.pl/kierunek/slowacja/.

Niezapomniane wrażenia gwarantowane 

Wybierając się na Słowację, warto z pewnością w pierwszej kolejności zwiedzić miasto Koszyce, uznawane za kulturalną stolicę kraju. Znajduje się tutaj m.in. monumentalna Katedra św. Elżbiety, Ulica Rzemiosł, zabytkowy rynek znany pod nazwą Hlavne Namestie oraz szereg renesansowych i gotyckich kamieniczek. Koszyce są ponadto znane z mnóstwa kameralnych knajp, częstych imprez muzycznych i teatralnych (odbywający się przez okrągły rok), a także bogatej sztuki ulicznej. Wszystkie te atrakcje stwarzają wyjątkowy klimat miasta.

Drugie godne polecenia miejsce w omawianym kraju to Słowacki Raj, umieszczony na liście UNESCO. Zachwyca on przede wszystkim dziewiczą przyrodą z wysokimi wąwozami, wodospadami oraz licznymi jaskiniami, z których spora część została udostępniona do zwiedzania turystom. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników aktywnego wypoczynku w górach. Ostatnia szczególnie wartościowa atrakcja zlokalizowana na terenie Słowacji to efektowny zamek Orawski wzniesiony na skale w pobliżu rzeki Orawy. Tworzy go kilka kompleksów średniowieczno-renesansowych, które można bez problemu zwiedzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*