Co warto wiedzieć o badaniach medycyny pracy?

Co warto wiedzieć o badaniach medycyny pracy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stajesz u progu kariery zawodowej? Na początku musisz wykonać podstawowe badania. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć i jak się przygotować do wizyty u specjalisty. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje. 

Kto musi wykonać wstępne badania medycyny pracy?

Jak sama nazwa mówi, badania wstępne muszą wykonać osoby nowozatrudnione. Obowiązek ten dotyczy również pracowników młodocianych, przenoszonych na inne stanowiska, na których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia bądź warunki uciążliwe. Pamiętaj, że badania mogą różnić się w zależności od wykonywanych obowiązków. Ponadto lekarz może poszerzyć ich zakres o dodatkową konsultację ze specjalistą, aby lepiej ocenić stan zdrowia przyszłego pracownika. 

Zawsze wybieraj punkty, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów. Na szybkie, sprawne i profesjonalne badania umówisz się w pracowni Diagnozis. Wystarczy, że odwiedzisz stronę medycyna pracy Opole i zapoznasz się ze szczegółami. 

Jak przygotować się do badania?

Przede wszystkim przyjdź na badania wypoczęty i zabierz ze sobą dowód osobisty. Jeżeli nosisz soczewki lub okulary, o nich również nie możesz zapomnieć. Jeżeli wykonujesz badania na kierowcę czy operatora maszyn w ruchu przestrzennym, pozostań na czczo 3 godziny wcześniej. Pamiętaj, że w pracowni Diagnozis możesz umówić się na badania telefonicznie lub mailowo. Ponadto tutejsi eksperci cieszą się pozytywnymi opiniami wśród pacjentów. Wybierz sprawdzone rozwiązanie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*