Co usprawni pracę w piekarni?

Co usprawni pracę w piekarni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prężnie rozwijająca się piekarnia potrzebuje odpowiedniego wykwalifikowanego personelu, ale także sprzętu najwyższej jakości. Nawet najlepszy pracownik nie poradzi sobie z natłokiem zamówień, jeśli z pomocą nie przyjdą mu urządzenia najnowszej generacji, które sprawią, że praca będzie przebiegała bez żadnych utrudnień.

Przydatne narzędzia

Piekarnia powinna wyposażyć się w ubijaczki do ciasta – najlepiej automatyczne. Przydatne w pracy są miksery planetarne, które dzięki odpowiedniemu obracaniu się końcówek (wokół własnej osi i po okręgu) zapewniają idealne wyrabianie masy. Istotną kwestią jest ich wykonanie – muszą być solidne i wytrzymałe. Zapewnia to dobrej jakości konstrukcja, wykonana zwykle z trwałego aluminium. Najczęściej w skład ubijaczek wchodzą: rózga, hak i mieszadło.

Wprowadzenie do piekarni mechanicznego sprzętu usprawnia produkcję i powoduje zaoszczędzenie czasu. Aby praca przebiegała płynnie można rozważyć zautomatyzowanie linii produkcyjnej. Piekarnię należy również wyposażyć w dobrej jakości piec piekarski – najlepiej z zastosowaniem nowoczesnych technik grzewczych Ostatnio coraz bardziej popularna staje się technika termoolejowa.

Można również wybrać metody bardziej tradycyjne, jak ogrzewanie gazem, czy też poprzez grzałki elektryczne. Odpowiedni dobór sprzętów sprawi, że wypieki będą wysokiej jakości, a pracownicy (w tym samym czasie co do tej pory) wykonają więcej zamówień. Z tego względu, aby rozwinąć firmę warto zastanowić się nad rezygnacją z tradycyjnych (ręcznych) technik i przejść w bardziej zaawansowane metody. Na https://ibis.net.pl/ można znaleźć wiele urządzeń przeznaczonych właśnie dla piekarni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*