Co przyda się w pokoju niemowlaka?

Co przyda się w pokoju niemowlaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjście na świat dziecka to prawdziwa rewolucja. Świeżo upieczeni rodzice — nie ma znaczenia czy posiadają już starsze pociechy, czy witają pierworodne dziecię — muszą nauczyć się malucha i wsłuchać w jego potrzeby, odkrywając jednocześnie temperament czy upodobania. Od pierwszych dni życia dziecko potrzebuje uwagi i miłości, a także bezpiecznego otoczenia, które będzie dla niego przyjazną krainą odpoczynku i interesującą przestrzenią do nauki świata. Urządzenie pokoju niemowlaka nie należy do skomplikowanych zadań, nie mniej wymaga skompletowania rzeczy, które będą wspomagały rozwój i w rzeczywisty sposób ułatwiały zajęcie się dzieckiem.

Jak wyposażyć pokój niemowlaka?

Zacznijmy od podstaw, czyli mebli. Maluch nie potrzebuje ich wiele, natomiast muszą one być solidne i wykonane z bezpiecznych dla niego materiałów. Konieczne jest łóżeczko ze stopniem wysokości posadowienia materaca. Praktycznym rozwiązaniem jest model z wyciąganymi szczebelkami, opuszczaną jedną częścią lub umożliwiający przeobrażenie łóżeczka w pierwsze łóżko dla dwulatka. Można też nabyć komodę na ubranka wyposażoną w przewijak. Jeśli nie ma na nią miejsca, wybierzmy samodzielny, nakładany na łóżeczko sztywny materac do przewijania. Karmiące mamy powinny zadbać o wygody fotel do karmienia, który przyda się także do kołysania malucha, usypiania, tulenia czy czuwania przy dziecku. Dbając o przyjazne otoczenie i rozwój malucha — w końcu każdego dnia będzie większy i bardziej skory do nauki — postawmy na właściwie zaprojektowane, ekologiczne akcesoria, które dziecku sprawią wiele przyjemności, a rodzicom ułatwią przebrnąć np. przez okres ząbkowania, raczkowania. Mowa tutaj np. o popularnych zabawkach Lullalove.

Dodatki do pokoju niemowlaka

Oświetlenie pokoju powinno być delikatne, punktowe, które sprawdzi się i w dzień i w nocy. Lampka nocna z projektorem, wyposażona w łagodną melodię czy szum morza pozwoli ukoić nerwy maluszka po dniu pełnym wrażeń. Należy pamiętać, że niemowlaki lubią być otulone — łóżeczko wyposażmy w ochraniacz oraz delikatną, miłą w dotyku pościel, a także rożek i kocyk. Przyda się także zamykany kosz na pampersy oraz szafka na akcesoria konieczne do pielęgnacji. Dekorując pokój, należy pamiętać o absolutnym bezpieczeństwie i delikatności. Zbyt krzykliwe dodatki lub ich nadmiar zburzą pewność malucha. Rodzicom, którzy planują stworzyć swoistą „dokumentację” zdjęciową, przyda się dobry aparat. Nie zapominajmy przy tym o kartach do zdjęć, które ułatwią oznaczenie czasu (np. mam 2 tygodnie, kończę pół roku itd.) lub sytuacji (np. mam pierwszy ząbek) i staną się atrakcyjną częścią pięknego albumu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*