Co musi mieć każdy biegacz?

Co musi mieć każdy biegacz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest kilka rzeczy, które powinien posiadać każdy biegacz. Oczywiście nie jest to potrzebne na samym początku naszej przygody ze ścieżkami biegowymi, ale z czasem warto skompletować pewien sprzęt. Co takiego warto nabyć, jeśli uprawia się jogging?

Dla niego

Absolutna podstawa to ubiór na cały rok i buty. Na lato idealne będą spodenki męskie do biegania, natomiast zimą warto zainwestować (dla swojego dobra) w legginsy zimowe. Dzięki temu będziemy mogli biegać cały rok, nie zważając na temperatury panujące na zewnątrz. Do tego także przyda się kurtka oddychająca, rękawiczki, czapka. Dobrze jest też zainwestować w buff, który może być użyty jako szalik, czapka, opaska na włosy itd. Jego zaletą jest uniwersalność i lekkość.

Dla niej

Tutaj nie będzie inaczej jak we wcześniejszym przykładzie. Niezbędne biegaczce są buty damskie do biegania. Jest to pierwsza rzecz, w jaką warto zainwestować. Później także dobrze będzie przygotować się na bieganie przez cały rok, niezależnie od pogody. Legginsy oraz spodenki będą pomocne. Natomiast jeśli chodzi o lato, gdzie bywa nieprzyjemnie gorąco podczas treningów, to na ten czas idealna jest odpowiednia odzież oddychająca.

Dlatego też warto zadbać o to, by pojawiła się w naszej biegowej szafie.
Jeśli startujemy w zawodach, to przyda się nam pasek na numer startowy. Można wszakże biegać w wersji tradycyjnej z agrafkami, ale nie jest to szczególnie przyjemne. Na starty w dłuższych biegach przydadzą się nam też żele energetyczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*