Ciekawe pomysły na zabawę z dzieckiem na świeżym powietrzu

Ciekawe pomysły na zabawę z dzieckiem na świeżym powietrzu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zabawa z dzieckiem kojarzy ci się tylko z kopaniem piłki? No, cóż jest to jeden ze sposobów spędzania czasu z maluchem, podobnie jak wyjście na plac zabaw. Niestety taki spacer kończy się najczęściej tym, że dziecko dołącza do bawiących się tam już innych dzieci, a rodzice zbierają się w grupkę, by porozmawiać. Niewątpliwie ma to swój pozytywny aspekt, którym jest np. socjalizacja malucha, ale cierpi na tym jednocześnie więź z rodzicem. A spędzanie czas na świeżym powietrzu doskonale sprzyja wspólnym wygłupom i zabawom. Nie masz na to pomysłu? Nic straconego, oto kilka propozycji.

Razem aktywnie: rodzic i dziecko

Pod poniższym linkiem: z: http://smartplac.pl/produkt_category/gry-podworkowe/ znajdziesz całą masę propozycji zabaw, które posłużą nie tylko twojemu maluchowi, ale także tobie. Wiele gier powstało w oparciu o dawne zabawy takie jak: gra w klasy czy pajęczyna. Jednak ich nowoczesne wydanie z całą pewnością przykuje uwagę dziecka i zachęci go do nowej aktywności. A nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, jakie znaczenie ma ruch na świeżym powietrzu, gwarantujący prawidłowy rozwój.

Kolejnym wartym uwagi pomysłem są kreatywne place zabaw, które nie tylko pozwolą miło spędzić czas, ale umożliwią szeroko rozumiany rozwój. Pozwolą dziecku użyć swojej wyobraźni, wykonując poszczególne czynności przewidziane dla danej zabawy. Ponadto dostosowane do estetycznych potrzeb dziecka kolory i kształty, powodują, że dziecko czuje się po prostu w tym magicznym otoczeniu dobrze i wprost nie chce wracać do domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*