Cechy filtra Morion

Cechy filtra Morion
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Filtr Morion wykorzystuje liczne rozwiązania, konkurencyjne w stosunku do użytych w tradycyjnych filtrach na rynku. Wśród licznych zalet wymienić należy takie, jak:

 • skuteczna filtracja odwróconą osmozą – usuwanie metali ciężkich, bakterii, wirusów, całkowite zmiękczenie wody,
 • mineralizator i podwójna mineralizacja wody – woda przepływa przez mineralizator w drodze do zbiornika oraz w drodze ze zbiornika do kranu,
 • najmniejszy filtr na rynku – kompaktowe rozmiary i brak oddzielnego zbiornika, zmieści się w każdym pomieszczeniu,
 • kumulacja do 5 litrów wody w celu natychmiastowego użycia oraz niezwykle szybkie napełnianie zbiornika (do 60 minut),
 • niskie zużycie wody – bardzo dobra sprawność filtra – o 50% wyższa niż w tradycyjnych systemach RO,
 • praca przy niskim ciśnieniu w instalacji (od 2 atm.), działa w takich warunkach, w jakich przy standardowym filtrze RO konieczne byłoby korzystanie pompy podnoszącej ciśnienie,
 • nowoczesny design obudowy filtra i baterii kranowej – wysokiej jakości materiały użyte do budowy i estetyczna prezentacja baterii,
 • niskie koszty eksploatacji – samodzielna, intuicyjna wymiana wkładów (bez narzędzi i serwisu).

STOPNIE FILTRACJI

Filtr pracuje w czterech stopniach filtracji:

 1. Pierwszy: filtr mechaniczny 5 mikronów (K5) – pozwala na skuteczne oczyszczenie wody z osadów mechanicznych, nalotów, mułu.
 2. Drugi: filtr węglowy 2 mikrony (K2) – na tym etapie następuje eliminacja części związków, w tym chloru. Zastosowane w filtrze złoże Aqualen zawiera drobiny srebra, które gwarantują czystość bakteriologiczną filtra.
 3. Trzeci: membrana osmotyczna – filtruje wodę z dokładnością do 0,0005 mikrona, oferując najwyższą jakość wody pitnej. Na tym etapie następuje całkowite oczyszczenie wody z bakterii i wirusów, a także pełne zmiękczenie wody. Filtr eliminuje do 99% związków toksycznych i pierwiastków takich, jak ołów, mangan, rtęć.
 4. Czwarty: mineralizator dolomitowy oraz węgiel szlifujący (K7M) – nadanie wodzie związków mineralnych, w tym takich, jak magnez, wapń, potas. Skład i stopień mineralizacji zbliżony jest do naturalnej źródlanej wody butelkowanej. Filtr posiada rozwiązanie DWAY, które sprawia, że woda przepływa przez mineralizator dwukrotnie (w drodze do zbiornika oraz w drodze ze zbiornika do kranu), co zwiększa poziom nasycenia minerałami.

ZALETY FILTRA I ZŁOŻA AQUALEN

Zastosowanie w filtrach złoża Aqualen – opatentowanego złoża filtracyjnego – to innowacyjne rozwiązanie, które znacząco wyprzedza stosowane przez innych producentów. Filtr skutecznie usuwa metale ciężkie z wody o dowolnym stopniu twardości – wykazuje 800 razy większe powinowactwo w stosunku do jonów metali ciężkich niż do jonów wapnia i magnezu, co pozwala na absorpcję metali ciężkich bez względu na poziom twardości wody, a dodać należy, że większość filtrów do wody na rynku nie ma tych właściwości, jakie dają np. jonizatory wody. Dzięki zawartości aktywnego srebra filtr ma lepsze właściwości bakteriostatyczne. Pozwala to na znaczące zwiększenie efektywności bakteriostatycznej przy jednoczesnym obniżeniu zawartość srebra.

Kompaktowe rozmiary i estetyczny design wyróżniają filtr Morion. To jedyne takie urządzenie w swojej klasie. Sprawdzi się w każdym nowoczesnym i inteligentnie zarządzanym domu. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu mieści się w każdym pomieszczeniu. Filtr pozwala na prostą, intuicyjną wymianę wkładów. Te z kolei są wysoko wydajne, co wydłuża okres ich użytkowania.

MORION BEZPIECZNY DLA RODZIN Z MAŁYMI DZIEĆMI

System Morion polecamy z czystym sumieniem nawet rodzinom z małymi dziećmi. Woda, która poprzez filtr Morion zostaje poddana odwróconej osmozie, jest w pełni zmiękczona i dokładnie oczyszczona z bakterii czy szkodliwych związków (m.in. chloru wysuszającego skórę). Dzięki tym właściwościom doskonale sprawdzi się jako woda przeznaczona do delikatnej, zdrowej i naturalnej kąpieli noworodków i niemowląt. Ponieważ woda z filtra Morion nie powoduje przesuszenia skóry, z powodzeniem na bok można odstawić wszelkie kosmetyki nawilżające skórę (balsamy, olejki, oliwki), oszczędzając czas przeznaczony na dodatkową pielęgnację i pieniądze. Podobnie można zrezygnować z oczyszczających chusteczek nawilżających. Przefiltrowana woda doskonale usuwa zabrudzenia, nie powodując przesuszenia delikatnej skóry maluszka. Ponadto może być wykorzystywana do przygotowywania posiłków dla dzieci. Stosowana jest także do żelazka, akwarium oraz mycia szyb.

BOGATY ZESTAW

Oferujemy filtry wysokiej jakości w przystępnej, okazyjnej cenie. Dodatkowo przy zakupie w zestawie otrzymujecie Państwo:

 • filtr do wody Aquaphor Morion,
 • komplet 4 wkładów filtrujących (membrana + 3 wkłady),
 • baterię (wylewkę) do wody filtrowanej wraz z przyłączem,
 • przyłącze (zawór) do podłączenia filtra do instalacji wodnej – rozmiar 1/2”,
 • przyłącze do odpływu, mocowane na syfonie zlewozmywaka,
 • komplet 3 wężyków przyłączeniowych,
 • instrukcję PL wraz z kartą gwarancyjną,
 • oryginalne opakowanie.

Wszystko to sprawia, że są to chętnie kupowane filtry do wody Warszawa to jedno z miast, w których z łatwością można je nabyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*