Branie prysznica – jakie ma zalety?

Branie prysznica – jakie ma zalety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branie prysznica to najbardziej podstawowy sposób kąpieli. Można go brać rano, wieczorem, a nawet w ciągu dnia. Prysznic pomaga odświeżyć skórę i usunąć z niej zanieczyszczenia. Ponadto pomaga oczyścić pory i pozbyć się nadmiaru oleju na skórze.

Oto kilka z wielu korzyści płynących z brania prysznica każdego dnia:

Budzi cię rano

Zimny prysznic obudzi cię szybciej niż filiżanka kawy, ponieważ stymuluje twój układ nerwowy i przyspiesza metabolizm. Może również pomóc w zapobieganiu depresji i niepokoju poprzez stymulację produkcji dopaminy.

Pomaga skupić się na pracy 

Branie prysznica rano pomaga szybciej wejść w tryb pracy, dzięki czemu można skupić się na zadaniach pod ręką, zamiast być rozproszonym przez wszystko inne, co dzieje się wokół ciebie.

Pomaga złagodzić stres, niepokój i depresję 

Prysznic stymuluje zarówno współczulny i przywspółczulny układ nerwowy, co pomaga zrównoważyć poziom kortyzolu w organizmie – zmniejszając stres, niepokój i objawy depresji.

Stymuluje przepływ krwi do wszystkich części ciała – w tym do mózgu! 

Dzięki ciepłej wodzie przepływającej przez głowę, ramiona i plecy, przepływ krwi gwałtownie wzrasta – poprawiając jasność umysłu i zwiększając poziom energii w pracy lub szkole.

Odtruwa skórę ze szkodliwych substancji chemicznych i toksyn 

Takich jak chlor z basenów.

Jeśli chcesz stać się jego posiadaczem we własnym domu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://www.bridom.pl/lazienka/kabiny-prysznicowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*