Złote czy srebrne, czyli o wyborze idealnych obrączek

Złote czy srebrne, czyli o wyborze idealnych obrączek
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór obrączek to jeden z kluczowych elementów przygotowań do ślubu. Powinna to być przemyślana decyzja, bo te dwa krążki, stanowiące zewnętrzny przejaw miłości, będą nam towarzyszyły do końca życia. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i cenę (choć i one są ważne), ale również na zastosowany do wyrobu pierścieni materiał.

Na jaki kolor i materiał warto się zdecydować?

Najczęściej wybierane są obrączki złote i nie jest to przypadek: są one dużo trwalsze niż srebrne. Występują różne próby tego metalu szlachetnego, a najpopularniejsze wśród nowożeńców jest złoto o próbie 585. Ma ono idealny stosunek jakości do ceny. Jeśli jesteśmy uczuleni na złoto, a jednocześnie lubimy srebro, możemy wybrać obrączki srebrne. Nie jest to wprawdzie zgodne z powszechną tradycją, ale zakup obrączek to absolutnie osobista sprawa młodej pary. 

Srebrne krążki są również tańsze niż złoto, a także – niestety – mniej trwałe. Ich trwałość może jednak zwiększyć zabieg zabezpieczenia przed zarysowaniami i czernieniem, czyli rodowanie. Pamiętajmy, aby dobrze rozważyć wybór odpowiedniego produktu, najlepiej korzystając z dobrego poradnika dla przyszłych nowożeńców na https://ejubi.pl/poradnik-obraczki. Zakup obrączek to inwestycja na całe życie, dlatego powinniśmy zadbać przede wszystkim o jakość.

Obrączki platynowe, tytanowe i z palladu – alternatywa dla złota

Coraz większą popularność zyskują krążki wykonane z mniej typowych materiałów. Platynę cechuje wyjątkowa trwałość, dlatego swoją ceną przewyższa ona złoto. Kolorem przypomina zaś srebro. Jednak to obrączki tytanowe są najbardziej odporne na wszelkie uszkodzenia. Cechuje je oryginalna, ciemnoszara barwa. Są również zdecydowanie tańsze niż ich złote odpowiedniki. Stosunkowo niedrogie są również obrączki z palladu, mające kolor szarobiały. Obrączki tytanowe i z palladu to ponadto bardzo dobry wybór dla alergików. Mnogość kolorów i materiałów może przyprawić o zawrót głowy, dlatego dobrze jest porządnie przemyśleć swój wybór. Dzięki temu ten symbol wiecznej miłości będzie cieszył nasze serca i oczy przez długie lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*