Zioła na rozrzedzenie krwi – jakie wybrać?

Zioła na rozrzedzenie krwi – jakie wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zioła przeciwzakrzepowe pomagają zapobiegać lub zmniejszać ryzyko powstawania zakrzepów krwi i innych związanych z tym schorzeń, takich jak udary, zawały serca i zakrzepica żył głębokich. Zioła, które pomagają zmniejszyć ryzyko powstawania zakrzepów krwi są naturalną alternatywą dla leków na receptę. Zioła na rozrzedzenie krwi mogą być stosowane w połączeniu z konwencjonalną terapią lub jako samodzielna terapia.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby?

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zakrzepom krwi jest przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (takich jak warfaryna) lub codziennej aspiryny, ale istnieje również wiele naturalnych środków, które wykazały podobne działanie.

Najlepsze naturalne antykoagulanty to te, które zawierają również właściwości przeciwzapalne, takie jak imbir, kurkuma i miłorząb japoński. Zioła te działają poprzez hamowanie agregacji płytek krwi – jest to sytuacja, w której płytki zlepiają się ze sobą tworząc skrzep w celu zatrzymania krwawienia. Pomagają one również nieco rozrzedzić krew, dzięki czemu przepływa ona swobodniej przez żyły i tętnice. Znajdziesz je na stronie https://abc-zdrowie.com/category/ziola-przeciwzakrzepowe.

Naturalne zioła mogą być przyjmowane w postaci tabletek lub herbaty. Na przykład, można przygotować filiżankę herbaty imbirowej, mocząc łyżkę stołową posiekanego świeżego korzenia imbiru w gorącej wodzie przez 10 minut. Możesz również przyjmować naturalne zioła w postaci suplementów, które są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i w większości drogerii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*