Zakres usług oferowany przez biura księgowe

Zakres usług oferowany przez biura księgowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy księgowe oferują szereg usług, w tym przygotowanie i planowanie podatkowe, audyt i przygotowanie sprawozdań finansowych, a także doradztwo i inne usługi.

Firmy księgowe są zazwyczaj podzielone na dwie kategorie: księgowość publiczną i prywatną. Publiczne firmy księgowe są wykorzystywane przez osoby fizyczne, małe firmy i duże korporacje. Firmy te oferują usługi finansowe, takie jak przygotowanie podatków, audyt i księgowość. Prywatne firmy księgowe wykonują podobne funkcje jak publiczne firmy księgowe, ale skupiają się na mniejszych klientach, takich jak firmy jednoosobowe lub spółki.

Usługi audytorskie

Audyt to niezależny przegląd ksiąg rachunkowych Państwa firmy. Ma on na celu zapewnienie, że sprawozdania finansowe są dokładne i przedstawiają rzetelny obraz kondycji finansowej firmy. Audyty mogą być przeprowadzane co roku lub rzadziej, w zależności od potrzeb Państwa firmy.

Przygotowanie podatkowe

Przygotowanie podatków obejmuje przygotowanie deklaracji podatkowych dla osób fizycznych i firm, jak również pomoc w planowaniu podatkowym. Planowanie podatkowe polega na opracowywaniu strategii mających na celu obniżenie należnych podatków każdego roku poprzez odliczenia i kredyty dostępne dla Państwa.

Consulting

Usługi konsultingowe udzielają porad w zakresie poprawy funkcjonowania firmy, co może obejmować wdrażanie nowych systemów lub oprogramowania. Usługi konsultingowe mogą również obejmować pomoc w planowaniu strategicznym, takim jak identyfikacja nowych rynków lub sposobów na rozszerzenie obecnej działalności. 

Usługi konsultingowe obejmują również doradztwo w zakresie usprawnienia działalności, co może obejmować wdrożenie nowych systemów lub oprogramowania. 

Osoby zainteresowane mogą skorzystać z podanego biura rachunkowego, znajdującego się pod adresem https://www.sj-i.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*