Wyznaczniki dobrej sali konferencyjnej

Wyznaczniki dobrej sali konferencyjnej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sala konferencyjna to niezwykle ważne pomieszczenie w każdej firmie czy hotelu, ponieważ to właśnie tam odbywają się konferencje oraz szkolenia. W związku z tym pomieszczenie to powinno być wystarczająco duże i wyposażone w ergonomiczne meble, a także wysokiej jakości nowoczesny sprzęt audiowizualny i nagłośnieniowy. Wymienione udogodnienia znacznie bowiem zwiększają komfort uczestników spotkania i przyspieszają proces prezentowania treści. Takie wyposażenie posiada m.in. ten hotel: https://www.hotelautos.pl/konferencje.

Liczy się kreatywne rozmieszczenie elementów i zaawansowane technologicznie urządzenia

W sali konferencyjnej najważniejszą rolę odgrywają sprzęty audiowizualne wykorzystywane do prezentowania wszelkich treści (np. projektów). Można do nich zaliczyć m.in. projektory laserowe, monitory i ekrany z panelami dotykowymi (powinny mieć co najmniej 55 cali), flipcharty, telewizory LCD, komputery przenośne podłączone do internetu oraz tablice interaktywne.

Nie mniejsze znaczenie mają urządzenia nagłaśniające, takie jak choćby mikrofony bezprzewodowe. Inne pożądane w tym miejscu rozwiązania technologiczne to klimatyzacja, wentylacja i automatyczne oświetlenie (sterowane za pomocą pilota). Tego typu nowoczesne sale konferencyjne posiada m.in. Hotel Autos, starający się zapewnić swoim gościom komfort na najwyższym poziomie.

Z uwagi na to, że omawiana przestrzeń służy nie tylko do pracy, ale też wypoczynku, relaksu i nawiązywania znajomości, musi być koniecznie wystarczająco rozległa (minimum 4 metry wysokości i 200 m2) i posiadać kilka wydzielonych przestrzeni – m.in. salę ogólną, pomieszczenie socjalne i miejsce do przechowywania materiałów. Najlepiej zastosować tutaj mobilny system ścianek, pozwalający na podzielenie większych wnętrz na kilka mniejszych. Jeśli chcemy, aby nasi goście czuli się w niej w pełni komfortowo, zapewnijmy im również dużo światła – doskonałym rozwiązaniem są wysokie okna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*