Własny samochód – jakie części warto mieć zawsze w zapasie?

Własny samochód – jakie części warto mieć zawsze w zapasie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własny samochód to wielokrotnie spore wydatki finansowe. Wraz z eksploatacją pojazdu zużywają się poszczególne jego części, które wymagają wymiany. W związku z tym warto mieć niektóre z nich w zapasie. Szczególnie te, których ryzyko zużycia lub uszkodzenia jest największe. Dzięki temu można poradzić sobie w każdej awaryjnej sytuacji i szybko wyjść z kłopotu. 

Spośród wszystkich komponentów najmniejszą żywotność mają bezpieczniki i żarówki, dlatego warto mieć przy sobie komplet, który pasuje do danego modelu auta. Podobnie z paskami, które  napędzają alternator lub prądnicę, wentylator chłodnicy, pompę wodną oraz inne urządzenia. W starszych modelach częstemu zużyciu ulegają części układu zapłonowego. W związku z tym warto wozić ze sobą przynajmniej kondensator, kompletny przerywacz,  a także jedną nową świecę oraz końcówkę przewodu zapłonowego.

Niestraszna żadna awaria

Nie jest na wyrost posiadanie dodatkowej dętki, która pasuje rozmiarem do używanego typu opon. Niektóre zakłady wulkanizacyjne odmawiają z różnych powodów naprawy opony bezdętkowej. W takich przypadkach można albo kontynuować jazdę na kole zapasowym albo w obecnym stanie pojazdu, co wiąże się z poważnym ryzykiem dalszych uszkodzeń. Jedynym ratunkiem pozostaje kupno nowej opony, która pasuje do kompletu  albo właśnie włożenie dętki do uszkodzonej opony. Dzięki temu można bez przeszkód jechać dalej. Wszystkie te części powinny pochodzić z renomowanych sklepów, takich jak np.: https://shop.acauto.pl/, które gwarantują dobrą jakość produktów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*