W jakim zakresie może pomóc dietetyk osobom w podeszłym wieku?

W jakim zakresie może pomóc dietetyk osobom w podeszłym wieku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe i świadome odżywianie jest niezwykle ważne w każdym wieku. W przypadku seniorów posiada jednak jeszcze więcej zalet: pozwoli odzyskać witalność oraz podniesie komfort życia. Może również wspomóc leczenie przewlekłych chorób dotykających starsze osoby. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z pomocy dietetyka i jak znaleźć najlepszego dla seniora?

Jadłospis szyty na miarę potrzeb

Cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza – co łączy wszystkie te choroby? Są to schorzenia, na które często cierpią osoby starsze. W leczeniu każdego z nich dużą rolę odgrywa zaś dieta. Samodzielne ułożenie jadłospisu nie jest prostą sprawą, tym bardziej że powinien on uwzględniać cały szereg zmiennych, takich jak choćby aktywność fizyczna, wiek, preferencje żywieniowe i pracochłonność przygotowywanych dań. Dietetyk dla seniorów ułoży zaś dietę w ten sposób, żeby była smaczna, zdrowa, zbilansowana oraz dostosowana do potrzeb. Osoby starsze mają również inne zapotrzebowanie kaloryczne oraz są mniej aktywne fizyczne, co także uwzględni dobry doradca żywieniowy.

Kompleksowe wsparcie profesjonalistów

Decydując się na usługi dietetyka, najlepiej poszukać osoby, która posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Dobrym wyborem będą wszelkie centra rehabilitacyjne, gdzie można skorzystać z całego wachlarza usług. Dietetyk, fizjoterapeuta i rehabilitant pomoże seniorowi zadbać o jego zdrowie. Lepsze samopoczucie przełoży się zaś na wszelkie inne aspekty życia, sprawiając że jesień życia będzie upływać spokojnie i przyjemnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*