Usługi biura rachunkowego

Usługi biura rachunkowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biura rachunkowe to firmy posiadające specjalne uprawnienia pozwalające na prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz innych związanych z tym świadczeń. Biuro przejmuje odpowiedzialność z barków przedsiębiorcy, pobierając w zamian kwotę ustaloną za konkretne usługi. Oferty biur mogą się różnić – mogą proponować obsługę komputerową, usługi kadrowe i płacowe, a także specjalistyczne formy księgowości. 

Obowiązki biura rachunkowego 

Do najważniejszych obowiązków należy prowadzenie ksiąg, gromadzenie i katalogowanie odpowiednich dokumentów (przede wszystkim faktur) oraz utrzymywanie kontaktu z urzędem skarbowym i innymi określonymi instytucjami. Pod tym względem biuro rachunkowe jest zobowiązane do informowania firmy o ewidencji jej finansów i ich aktualnym stanie. 

Istotną usługą świadczoną przez biura rachunkowe jest przygotowywanie deklaracji – VAT, CIT oraz PIT. Rozliczenia podatkowe przedsiębiorstw są szczególnie trudne do przeprowadzenia, jeśli nie posiada się specjalistycznej wiedzy i przygotowania. Ponadto niektóre przedsiębiorstwa poszukują kompleksowej i całkowitej obsługi księgowej dla swojej firmy, którą świadczy między innymi http://www.ephemeris.com.pl/o-firmie-c-373.html.

Biura rachunkowe oferują także specjalistyczną pomoc w formie doradztwa skierowanego do osób planujących otworzyć własne przedsiębiorstwo. Dotyczy to zarówno działalności jednoosobowej jak i różnych form spółek. Biuro rachunkowe może też zajmować się dodatkowymi usługami związanymi z funkcjonowaniem firm – takimi jak tworzenie raportów, analiz i prognoz, ściąganie należności oraz archiwizacja.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*