Tuning samochodu – co warto zrobić ze swoim autem?

Tuning samochodu – co warto zrobić ze swoim autem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie różnie traktują swoje samochody. Jedni używają ich wyłącznie jako narzędzie pozwalające przemieszczać się z punktu A do punktu B, często nie dbając zbytnio o stan techniczny i wygląd swojego pojazdu. Drudzy natomiast traktują auto jako swoją wizytówkę, a nawet hobby – a to nieodzownie łączy się z tuningiem. Co możesz zrobić, aby Twój samochód wyróżniał się na drodze, był bezpieczny i dawał radość z jazdy?

Felgi i opony 

Jedną z pierwszych i najłatwiejszych modyfikacji, jakiej dokonuje się po zakupie auta, aby znacząco poprawić jego wygląd, jest wymiana felg. Żadne auto nie wygląda dobrze na zwykłej, seryjnej „stalówce”. W zależności od modelu auta i stylu tuningu można zdecydować się na poszerzenie stalówek lub poszukanie felg aluminiowych o odpowiednich parametrach – zwykle pożądane są felgi szersze niż seryjne, i o mniejszym ET, czyli odsadzeniu. Należy jednak uważać, aby koła nie wystawały zbytnio poza obrys auta, gdyż może to grozić nieprzyjemnościami podczas kontroli drogowej. 

Zawieszenie – nisko czy sportowo?

Drugim krokiem po doborze kół jest modyfikacja zawieszenia. Wielu kierowców decyduje się na popularny w tuningu gwint zawieszenie takie pozwala na regulację wysokości oraz twardości, dzięki czemu możemy usportowić pracę zawieszenia lub sprawić, by nasze auto „leżało na ziemi” – co jest mało praktyczne w użytkowaniu, ale za to bardzo zwracające uwagę. Istnieje wiele rodzajów gwintowanego zawieszenia, aktualnie można znaleźć gwint właściwie do każdego modelu auta.

Detailing – co to takiego?

Aby samochód wyglądał jeszcze lepiej, można zadbać także o to, aby był zawsze czysty i lśniący. W połączeniu z ładnymi felgami i obniżonym zawieszeniem na pewno przyniesie to pożądany efekt wizualny. Detailing polega na niczym innym, jak na wyjątkowym dbaniu o stan lakieru i wnętrza pojazdu. Podstawowym elementem detailingu jest korekta lakieru – usunięcie wszelkich rys i nałożenie powłok ochronnych. Efekt wow zapewniony! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*