Transport mebli – w jaki sposób należy je zabezpieczyć?

Transport mebli – w jaki sposób należy je zabezpieczyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda przeprowadzka powinna być poprzedzona dokładnym sporządzeniem planu oraz odpowiednim zabezpieczeniem mebli oraz cennych przedmiotów. Jedną z problematycznych kwestii podczas przeprowadzki jest odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniem oraz transport mebli. Meble rozkładane oraz rozkręcane można przewieźć w sposób mniej uciążliwy i bezpieczniejszy. Jednak zarówno w przypadku dużych jak i małych gabarytów warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

W jaki sposób zabezpieczyć i zapakować meble?

Pierwszym krokiem powinno być zaopatrzenie się w narzędzia i produkty takie jak: kartony oraz pudła tekturowe, folia bąbelkowa oraz folia stretch, styropian oraz mocną taśmę. Przedmioty i meble powinny zostać w pełni opróżnione z zawartości, dobrym rozwiązaniem jest demontaż szuflad i półek. Ma to szczególne znaczenie jeśli elementem mebla są szklane komponenty. Niewielkie przedmioty można pakować w kartony, większe owinąć w karton a następnie zabezpieczyć folią typu stretch. Ważne, aby przedmioty nie poruszały się w samochodzie i nie uszkodziły się. Profesjonalna firma przeprowadzkowa taka jak https://fachoweprzeprowadzki.pl/przewoz-mebli-poznan.html podczas przewozu wykorzystuje też specjalne pasy, maty antypoślizgowe oraz drążki których zadaniem jest stabilizacja przewożonych przedmiotów.

Folia stretch oraz bąbelkowa doskonale sprawdzą się podczas owijania foteli, łóżek oraz kanap. Rogi mebli a także sprzęt RTV i AGD powinno zabezpieczyć się styropianem lub kartonem a następnie szczelnie owinąć wybranym typem folii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*