Stacje ładowania samochodów elektrycznych – jakie są ich rodzaje?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych – jakie są ich rodzaje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, ponieważ stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę dla samochodów z silnikami benzynowymi i Diesla. Jednak zakup samochodu elektrycznego może być kosztowny z góry, więc wiele osób decyduje się na leasing pojazdu.

Jeśli zdecydujesz się pójść drogą leasingu, przekonasz się, że istnieje kilka różnych typów urządzeń jakimi są stacje ładowania samochodów elektrycznych dostępnych do wynajęcia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o każdej z nich:

Stacja ładowania poziomu 1 

Są to gniazda 120 V, które mogą zająć do 16 godzin, aby w pełni naładować pojazd elektryczny. Zazwyczaj znajdują się one w domu lub w pracy i są używane, gdy pojazd jest zaparkowany na noc lub podczas pracy.

Stacja ładowania poziomu 2 

Ładowarka poziomu 2 podłącza się do gniazdka 240V i może naładować samochód w około 6-8 godzin. Są one idealne do całonocnego ładowania w domu lub do użytku w pracy, gdzie jest dostęp do zasilania 240V.

Stacja szybkiego ładowania DC 

Szybkie ładowarki DC są również znane jako ładowarki poziomu 3. Są one w stanie zapewnić do 120kw mocy, która jest wystarczająca dla większości samochodów, aby uzyskać około 80% pojemności baterii w ciągu 30 minut. Tego typu ładowarki zazwyczaj znajdują się na autostradach lub innych obszarach usługowych, gdzie mogą być dostępne dla wielu pojazdów jednocześnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*