Skórzane czy materiałowe, czyli jakie meble są bardziej wytrzymałe

Skórzane czy materiałowe, czyli jakie meble są bardziej wytrzymałe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Myślisz nad zmianą wystroju lub chcesz urządzić nowe mieszkanie albo dom? Jeżeli tak, z pewnością zastanawiasz się, jakie meble są warte uwagi. W przypadku stołów, sprawa jest prosta – drewniane są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe. A jak to wygląda w przypadku mebli z tapicerką lub obiciem? Najczęstszym dylematem jest wybór pomiędzy skórą, a materiałem. Na który wariant warto się zdecydować?

Kanapy, sofy, obicia do krzeseł

Wybór mebli potrafi być trudny. Trzeba połączyć funkcjonalność z estetyką i trwałością. Problemem może być również samo podjęcie decyzji, jakie meble są nam potrzebne. Do wyboru mamy kanapy, pufy, krzesła, szezlongi, narożniki, sofy, stołki, fotele.

Chcąc podjąć decyzję o wyborze materiału, z którego wykonane będą nasze meble, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. O skórzane meble nieco trudniej dbać, ponieważ wymagają one używania specjalistycznych środków czyszczących. Skóra jest jednak materiałem, który starzeje się w szlachetny sposób, co nieco przedłuża trwałość mebli. Natomiast materiałowe obicia prościej utrzymać w czystości. Dodatkowo, materiały dostępne są w wielu różnych wzorach, podczas gdy meble skórzane produkowane są zazwyczaj w kilku podstawowych wariantach.

Jeżeli szukasz inspiracji, wybierz się na oglądanie dostępnych na rynku mebli. Odwiedź np. salon meblowy w Katowicach, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie lub dowolnym innym mieście. Możesz również obejrzeć meble w jednym z wielu sklepów internetowych. Taki rekonesans pomoże ci podjąć decyzję o tym, jakie meble bardziej będą odpowiadać twoim potrzebom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*