Rodzaje lamp do domu

Rodzaje lamp do domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek oświetleniowy kusi bardzo bogatą ofertą różnego rodzaju lamp. Można przebierać w kinkietach, lampach sufitowych, podłogowych oraz stołowych. Na co się zdecydować? W zasadzie, wybierając właściwe oświetlenie do domu, dobrze jest zainwestować w produkty z różnych kategorii. W ten sposób łatwiej nam będzie dostosować poziom oświetlenia do potrzeby chwili. Poniżej przedstawiamy krótką listę różnego rodzaju źródeł światła wraz z propozycją ich zastosowania.

Lampy wiszące

Idealnie nadają się do pomieszczeń z wysokim sufitem, lecz nie tylko. Bardzo dobrze będą wyglądały w centralnym punkcie pokoju. Dają zwykle dość dużo światła, którego barwę można zmieniać w zależności od zastosowanej świetlówki. W dużych pomieszczeniach śmiało zamontujemy kilka takich źródeł światła. Ważne jest zwrócenie uwagi na to, jaka będzie po zamontowaniu odległość od lampy do podłogi. Zbyt nisko umieszczone żyrandole czy lampy mogą być niebezpieczne.

Kinkiety

Mocowane na ścianach sprawdzą się w pokojach, gdzie sufit jest dość nisko. Mogą być dopełnieniem oświetlenia sufitowego, albo je zastępować. Jeżeli każdy kinkiet jest zamontowany oddzielnie, łatwo jest zmieniać ilość światła we wnętrzu. Pojedyncze kinkiety z powodzeniem zastępują również lampy stojące. Dają one również bardzo wiele możliwości ciekawej aranżacji wnętrza.

Kierując światło na wybrane elementy wystroju, bardzo subtelnie wyróżnimy dzieła sztuki, bądź pojedyncze elementy dekoracyjne, nadając niepowtarzalny styl każdemu pokojowi. Na rynku można znaleźć zarówno kinkiety o nowoczesnym charakterze, jak również interesujące produkty w stylu retro, np. na https://lightfactory.com.pl/oswietlenie-dla-domu-cat-64.

Stojące – podłogowe i stołowe

Bardzo popularne są lampy stojące, które często doświetlają pojedyncze punkty w pokoju. Doskonale nadają się do zwiększenia ilości lumenów przy kąciku do czytania, bądź przy kanapie. Dodatkowo,w połączeniu z głównym oświetleniem, pozwalają nam bardzo łatwo kreować nastrój w pokoju, odpowiednio dawkując natężenie światła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*