Rejestracja działalności gospodarczej – czy to skomplikowany proces?

Rejestracja działalności gospodarczej – czy to skomplikowany proces?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Mimo, iż na pierwszy rzut oka wydają się one skomplikowane, po dokładniejszej analizie okazuje się, że wcale takie nie są. Każdy, kto planuje założyć swoją własną firmę powinien dowiedzieć się, jak przebiega ten proces.

Jak zarejestrować działalność gospodarczą?

Bardzo istotny jest wybór formy prawnej, ponieważ to od niej zależy, w jaki sposób będzie funkcjonowała firma. Najwięcej osób na samym początku przygody decyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą. Kolejnym krokiem jest jej rejestracja w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jej dowodem jest wydruk wniosku. Każdy przedsiębiorca podczas rejestracji otrzymuje też indywidualny numer NIP. Do takiego wniosku można dołączyć od razu również zgłoszenie rejestracyjne do podatku VAT (jeśli przedsiębiorca chce się w ten sposób rozliczać oraz dokument zgłoszeniowy do ZUS). Następnie w ciągu 14 dni należy uzyskać numer REGON. Jest on niezbędny przede wszystkim do kontaktów z Urzędem Skarbowym, a także do zawierania umów z kontrahentami. Kolejnym krokiem jest zawiadomienie Urzędu Skarbowego o fakcie zarejestrowania działalności.

Każda osoba, która planuje zarejestrować swoją działalność gospodarczą, ale obawia się, że nie będzie potrafiła samodzielnie tego dokonać powinna skorzystać z pomocy specjalistów, których można znaleźć na stronie https://www.infopower.bydgoszcz.pl/. Oferują oni pomoc w zakładaniu i rejestracji podmiotów gospodarczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*