Przyczyny zacinania się zamka w drzwiach

Przyczyny zacinania się zamka w drzwiach
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z zamkiem w drzwiach mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza, gdy dotyczą one drzwi wejściowych. Największym problemem jest brak możliwości wejścia do własnego domu czy mieszkania, co przysparza wielu problemów, ponieważ w większości przypadków konieczne jest wezwanie ślusarza, który pomoże dostać się do środka. Jest to jednak proces czasochłonny i kosztowny, dlatego warto poznać najczęstsze przyczyny awarii zamków, aby w porę zainterweniować.

Najczęstsze awarie zamków w drzwiach

Przyczyny niewłaściwego działania zamków mogą być bardzo różne. Zdarza się, że winowajcą jest zepsuty klucz, którego struktura uległa zmianie. To z kolei przyczynia się do tego, że nie ma możliwości przekręcenia zamka, a w wielu przypadkach klucz zacina się w jego środku i nie ma możliwości jego wyjęcia. Jednym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wezwanie fachowca, który w bezpieczny sposób wyjmie uszkodzony klucz oraz dorobienie nowego, który będzie działał poprawnie.

Dużo poważniejsze są awarie systemu zamka, które sprawiają, że zacina się on. Jednym ratunkiem jest także skorzystanie z pomocy specjalisty, która dokona przeglądu zamka oraz naprawi jego uszkodzone elementy. Jeśli naprawa nie będzie możliwa konieczna jest wymiana całego zamka lub jego wkładki, które znaleźć można na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/wkladki. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z nieprawidłowym działaniem zamka w drzwiach warto regularnie go konserwować. Co jakiś czas można również obejrzeć klucz, aby sprawdzić czy nie pojawiły się na nim jakieś uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*