Praca tymczasowa – jakie korzyści może odnieść firma z takiego rozwiązania?

Praca tymczasowa – jakie korzyści może odnieść firma z takiego rozwiązania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca tymczasowa to elastyczny i efektywny kosztowo sposób na zaspokojenie potrzeb kadrowych firm. Pozwala ona firmom szybko reagować na zmiany popytu i pomaga zarządzać kosztami w okresach niskiej aktywności.

Siłę tymczasową mogą stanowić pracownicy na kontraktach zero godzin, pracownicy agencyjni i inne formy „nietypowego” zatrudnienia.

W tym artykule przyglądamy się korzyściom wynikającym z korzystania z pracowników tymczasowych:

Elastyczność 

Firmy mogą zatrudniać pracowników zgodnie ze swoimi wymaganiami, zamiast przyjmować na stałe pracowników, którzy w pewnych okresach mogą nie być potrzebni. Może to pomóc firmom uniknąć kosztownych zwolnień w czasie spowolnienia gospodarczego lub sezonowych wahań popytu;

Efektywność kosztowa 

Zatrudnianie pracowników tymczasowych jest często tańsze dla firm niż stałych pracowników, ponieważ nie muszą one płacić za szkolenia, wynagrodzenie za urlop i emerytury;

Elastyczność rynku pracy 

Praca tymczasowa pozwala firmom szybko reagować w przypadku nagłego wzrostu popytu lub gdy potrzebują dodatkowej pomocy przy jednorazowym projekcie.

Możliwość oceny potrzeb przed zatrudnieniem stałych pracowników

Firmy często używają pracowników tymczasowych jako próbnych zatrudnień przed podjęciem decyzji o tym, czy chcą wprowadzić stałych pracowników w ogóle. Daje im to możliwość sprawdzenia, jak dobrze ich nowy pracownik radzi sobie pod presją i jak dobrze pasuje do ich kultury korporacyjnej przed podjęciem jakichkolwiek stałych zobowiązań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*