Piec pelletowy – czy warto zainstalować go w swoim domu?

Piec pelletowy – czy warto zainstalować go w swoim domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piece na pelet są świetną opcją do ogrzewania domu. Zapewniają ciepło, są czystsze i bezpieczniejsze niż inne formy ogrzewania. Ale czy są one warte swojej ceny?

Jakie są zalety pieców pelletowych?

Główne zalety pieca na pellet to wygoda i wydajność. Pellet jest wytwarzany z trocin i innych odpadów. Jest czystym paliwem i wytwarza bardzo mało popiołu.

Piece na pellet są również bardzo łatwe w użyciu: wystarczy otworzyć drzwiczki zasobnika i dodać więcej pelletu, gdy go zabraknie (lub wyłączyć automatyczny podajnik). Nie trzeba już rąbać ani przechowywać drewna!

Ponadto piece pelletowe są bardzo wygodną opcją, ponieważ posiadają automatyczny system podawania paliwa, który pozwala na spalanie większej ilości paliwa bez konieczności ciągłego dorzucania go do pieca. Oznacza to więc mniej pracy dla Ciebie!

Pellet jest również bardziej wydajny niż drewno, ponieważ wytwarzają więcej ciepła ze zużytego paliwa – około dwa razy więcej niż drewno opałowe – co oznacza, że potrzeba mniej paliwa do ogrzania większych pomieszczeń. Wydajność tych pieców nie kończy się jednak na tym. Posiadają one również wbudowany wentylator, który zasysa powietrze z zewnątrz i wtłacza je przez palenisko do przewodu kominowego, skąd wychodzi przez dach lub komin. Zasysanie powietrza pomaga spalić cały pellet, dzięki czemu wytwarza on więcej ciepła niż w przypadku, gdyby wymuszone powietrze nie było wykorzystywane w ten sposób.

 

 

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*