Obrzeża trawnikowe – jakie warto wybrać?

Obrzeża trawnikowe – jakie warto wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kształtowanie terenów zielonych – skwerów, parków, alejek, ogrodów – to prawdziwa sztuka, w której realizacji warto korzystać ze specjalnych rozwiązań. Do chętnie stosowanych zaliczają się obrzeża trawnikowe, wykorzystywane przez zarządców zieleni w wielu polskich miastach. Obrzeża są łatwe w montażu, wytrzymałe i solidne, a uzyskane za ich pomocą rezultaty z pewnością docenią wszystkie osoby korzystające z danego terenu. Poniżej podpowiadamy jakie rodzaje obrzeży znajdziesz w sklepach oraz jakich korzyści możesz się po nich spodziewać. 

Obrzeża trawnikowe – rodzaje i przeznaczenie 

Obrzeża w formie listew plastikowych są chętnie wykorzystywane w różnego typu projektach. Jedno obrzeże ma długość około metra, a dzięki znajdującym się na krańcach zatrzaskom nadają się do łączenia i tworzenia dużych konstrukcji. Doskonałe obrzeża do separacji trawy oferuje Sammler, pod linkiem: https://sammler.com.pl/.

Taśmy plastikowe to również dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku osób zamierzających ukształtować trawnik. Taśmy są stosunkowo tanie oraz elastyczne, jednak mogą wymagać szczególnej uwagi w trakcie rozkładania i łączenia. 

Kostki betonowe to rozwiązania klasyczne, jednak wciąż popularne. Foremne kostki betonowe wykorzystuje się w tworzeniu alejek i trawników o rozmaitych kształcie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyboru kostki o dowolnym odcieniu. 

Obrzeża betonowe, czyli konwencjonalne krawężniki to rozwiązanie wciąż popularne i mające swoich fanów. Do wartych rozważenia rozwiązań należą łuki i okręgi betonowy, które pomogą uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne. Ich minusem jest duży ciężar. 

Rozwiązaniem wartym uwagi są także rolbordery, które mogą występować w wersji plastikowej lub drewnianej. Są to obrzeża w formie niewysokich palisad złożonych z deseczek. Najczęściej połączone są sznureczkiem. Jest to rozwiązanie estetyczne, ekologiczne i tanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*