Miejsca niebezpieczne na drodze – jak są oznaczane?

Miejsca niebezpieczne na drodze – jak są oznaczane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie codziennie przemieszczają się po drogach na dłuższych i krótszych odcinkach. Spotykają wiele takich miejsc, które są niebezpieczne, a brak ich odpowiedniego oznaczenia może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak drogowcy sobie z tym radzą? 

Artykuły drogowe poprawiające bezpieczeństwo 

Najczęściej podczas transportu ulicznego spotkać się można z remontami. Do ich oznaczenia, oprócz tradycyjnych znaków, wykorzystywane są między innymi ograniczniki skrajni, fale świetlne, które szczególnie dobrze widoczne są w nocy, słupki ograniczające, jak również sygnalizatory świetlne wahadłowe. Szeroki asortyment opisanych produktów można znaleźć np. na witrynie https://hurtownia-drogowa.com.pl.

Jako niebezpieczne oznaczone są także miejsca, w których szczególnie często dochodzi do wypadków drogowych. Określane są one mianem czarnych punktów. Informuje o nich znak drogowy pionowy, na którym wpisywana jest ilość osób zabitych i rannych. Groźne skrzyżowania i przejścia dla pieszych to takie, które mają ograniczoną widoczność. Do poprawy ich bezpieczeństwa wykorzystuje się często lustra drogowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*