Masz suchą skórę? Sprawdź, jak o nią dbać

Masz suchą skórę? Sprawdź, jak o nią dbać
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spora ilość kobiet boryka się z problemem suchej skóry. Jest to bardzo poważna rzecz, ponieważ taką skórę należy odpowiednio pielęgnować. Sucha skóra może bardzo często piec, makijaż nie wygląda na niej również zbyt atrakcyjnie. Jednak można sobie poradzić z tym problemem i to dzięki kosmetykom.

Na ratunek suchej skórze

Sucha skóra jest dość wymagająca, dlatego też należy jej dostarczać odpowiednich substancji. Jakich? Przede wszystkim nawilżających. Można zatem używać bardzo dobrego i naturalnego aloesu. Dla wielu kobiet ratunkiem staje się kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Pomóc nam w pielęgnacji takiej skóry mogą również różnego rodzaju oleje, przykładowo olej ze słodkich migdałów. Sprawi on, że skóra stanie się bardziej miękka, elastyczna i oczywiście jędrna.
Jeśli natomiast chodzi o makijaż, tutaj również można zastosować kosmetyki wspomagające suchą skórę. Niektóre kosmetyki do makijażu twarzy mają bardzo silne właściwości nawilżające. Za przykład możemy wziąć chociażby bazy pod podkład czy też pomadki nawilżające do ust.

Sucha skóra to jednak nie tylko twarz, to tak naprawdę całe ciało. Dlatego też kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny na stałe zagościć w naszej szafce. Najlepiej gdy będą one uzupełnione o jakieś nawilżające olejki. Zazwyczaj już na buteleczce kosmetyku możemy przeczytać, do jakiego rodzaju skóry jest on przeznaczony. Dziś bardzo popularne są dość tłuste masła do ciała, które niezwykle skutecznie nawilżają całą naszą skórę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*