Korzyści z ogrzewania domu pelletem

Korzyści z ogrzewania domu pelletem
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się na ogrzewanie własnego domu jednorodzinnego pelletem. Jest to bowiem rozwiązanie  ekonomiczne oraz niezwykle komfortowe. Omawiane paliwo stałe wyróżnia się na tle innych przede wszystkim tym, że występuje w postaci drobnych granulek drzewnych (maksymalna średnica to 8 mm) i nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy pellet drzewny wielkopolskie to województwo, na terenie którego działa wiele hurtowni i sklepów mających go w ofercie. 

Optymalny komfort cieplny za niewielkie pieniądze

Pellet jest produkowany wyłącznie ze sprasowanych trocin i innych odpadów powstałych w procesie obróbki drewna. Dzięki temu jest uznawany za jeden z najbardziej ekologicznych materiałów grzewczych. Charakteryzuje się m.in. wysoką kalorycznością (na poziomie około 17-19 MJ/kg), niską wilgotnością i brakiem szkodliwych substancji w postaci siarki czy tlenku węgla. Gwarantuje zatem ponadprzeciętnie niską emisję spalin do atmosfery. Spala się go w specjalnym kotle wyposażonym w podajnik, który działa niemalże bezobsługowo. Zadaniem użytkownika jest jedynie regularne podkładanie opału (co dwa, trzy dni) oraz sporadyczne usuwanie popiołu (występuje on w bardzo niewielkiej ilości).

Ogromną korzyścią ze stosowania pelletu drzewnego jest ponadto zaskakująco niski koszt jego eksploatacji, zwłaszcza w porównaniu do oleju opałowego, prądu i gazu ziemnego. Za tonę tego opału zapłacimy bowiem od 600 do 900 zł, a w sezonie grzewczym wykorzystamy najwyżej 3-4 tony (w zależności od rozmiarów budynku i klasy produktu). Jeśli interesuje nas wydajny pellet drzewny łódzkie to województwo, na terenie którego kupimy go bez większego problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*