Kiedy zamiast drzwi zamontować zasłony panelowe?

Kiedy zamiast drzwi zamontować zasłony panelowe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zasłony panelowe często kojarzą się z ozdobami na okno czy ścianę, a tymczasem mogą pełnić role bardzo funkcjonalne. Z powodzeniem można nimi zastąpić nawet drzwi. W jakich okolicznościach przyda się to rozwiązanie?

Prostota montażu i oszczędność miejsca

Tego typu wariant stosowany może być jako alternatywa względem drzwi wewnętrznych w domu czy mieszkaniu. Będzie to oznaczało nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i miejsca. Z tego względu taka zasłona zamiast drzwi to dobre rozwiązanie w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdy każdy metr należy zaaranżować w praktyczny sposób. Montaż tradycyjnego wejścia byłby tam problematyczny lub przy otwieraniu mocno ograniczalibyśmy sobie dostępną przestrzeń.

Wyjątkiem będą pokoje w których potrzebujemy lepszego wyciszenia względem pozostałych części domu – z wiadomych względów tkanina nie będzie tłumiła dźwięków w wystarczającym stopniu. Oprócz niższej ceny atutem zasłon panelowych jest stosunkowo prosty montaż, który przeważnie można wykonać samemu.

Wystrój i praktyczne rozwiązania

O zastąpieniu drzwi zasłonami często decydują po prostu walory estetyczne, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą nowoczesne wystroje wnętrz. W ten sposób nie trzeba wydawać dużych pieniędzy by stworzyć coś efektownego i nietypowego. Dodatkowym plusem jest możliwość wyznaczania stref w większych pomieszczeniach, bez konieczności tworzenia dodatkowych ścianek działowych i montowania drzwi. Można w ten sposób wydzielić garderobę w sypialni czy miejsce na naukę lub pracę w salonie. Takie zasłony można znaleźć na http://ozdoba-okna.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*