Kabel grzewczy podłogowy – do czego służy?

Kabel grzewczy podłogowy – do czego służy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kable do ogrzewania podłogowego są popularną i skuteczną metodą ogrzewania podłóg. Mogą być instalowane w nowych lub istniejących domach, lub stosowane nad istniejącymi pokryciami podłogowymi.

Kable ogrzewania podłogowego są dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach. Najczęstszym typem jest elastyczny kabel elektryczny, który jest układany na podłodze i mocowany do ścian obwodowych za pomocą klipsów lub innych łączników. Termostatycznie sterowane grzałki elektryczne w każdym kablu włączają się, gdy wyczują, że temperatura spadła poniżej pewnego punktu i wyłączają się, gdy wzrasta ponownie.

Na czym polega ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe opiera się na zasadzie, że ciepło unosi się do góry. Jeśli pomieszczenie jest ogrzewane, większość ciepła wznosi się do sufitu i ucieka przez pęknięcia lub szczeliny w konstrukcji budynku.

Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje do wytwarzania ciepła rury zakopane w podłodze. Gorąca woda w tych rurach jest pompowana przez wężownice, które biegną pod deskami podłogowymi każdego pomieszczenia. Oznacza to, że ciepło pozostaje uwięzione pod stopami, a nie ucieka do atmosfery powyżej.

Głównym celem instalacji kabli ogrzewania podłogowego, które zakupisz na stronie https://ciepla-podloga.pl/pl/navigation/kable-grzewcze-262, jest utrzymanie ciepła w domu podczas zimnych dni, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie zimy są surowe. Kable ogrzewania podłogowego pomagają utrzymać ciepłe stopy, jeśli chodzisz boso po nich lub jeśli nosisz skarpetki pod butami lub butami podczas chodzenia po nich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*