Jakie środki bezpieczeństwa fizycznego stosowane są w miejscach pracy?

Jakie środki bezpieczeństwa fizycznego stosowane są w miejscach pracy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezpieczeństwo fizyczne odnosi się do wykorzystania barier fizycznych, sprzętu i innych środków w celu ochrony osób, mienia i informacji przed niepożądanym dostępem lub uszkodzeniem. Bezpieczeństwo fizyczne obejmuje następujące elementy:

Bariery fizyczne

Bariery są stosowane w celu uniemożliwienia osobom wejścia lub wyjścia z budynku lub obszaru. Obejmują one ogrodzenia, ściany i bramy. Ponadto w magazynach stosuje się profile ochronne, aby lepiej chronić towary i ludzi. Znaleźć je można na przeróżnych stronach internetowych, takich jak https://odbojnice24.pl/profile-ochronne-c-107.html.

Ochroniarze

Ochroniarze mogą być wykorzystywani na wiele różnych sposobów w celu zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego w miejscu pracy. Mogą oni stacjonować przy wejściach, wyjściach lub w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak parkingi. Mogą również patrolować parkingi i inne miejsca, w których zaparkowane są pojazdy.

Kontrolowany dostęp

Kontrolowany dostęp oznacza, że tylko upoważnione osoby są wpuszczane do budynku lub obszaru. Jest to często osiągane poprzez zastosowanie systemu kart-kluczy, w którym pracownik musi użyć karty z zakodowanymi informacjami, aby uzyskać dostęp do określonych obszarów miejsca pracy. System może również kontrolować, kto ma dostęp do poszczególnych części obiektu w oparciu o ich funkcje zawodowe lub inne czynniki, takie jak lokalizacja w schemacie organizacyjnym.

Alarmy

Alarmy to głośne urządzenia mające na celu ostrzeganie ludzi, gdy dzieje się coś niezwykłego, np. ktoś wchodzi przez niedozwolone drzwi lub okno, ktoś manipuluje przy sprzęcie lub ktoś próbuje włamać się do budynku biurowego po godzinach pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*