Jakie spodnie najlepiej zakupić do biegania?

Jakie spodnie najlepiej zakupić do biegania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie spodnie dla biegaczy mogą poprawić komfort uprawiania tego sportu nawet o połowę, dlatego tak ważne jest, żeby przed ich zakupem wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Na co zwrócić uwagę kupując spodnie do biegania?

Pierwszą ważną rzeczą jest dopasowanie spodni do pory roku oraz częstotliwości treningów. Osoby, które biegają codziennie, a przy tym wykonują treningi na duże odległości powinny wybrać spodnie do biegania maksymalnie wygodne, elastyczne i pozbawione zbędnych szwów czy dekoracji, które wraz z czasem trwania każdego treningu będą powodować większe pocenie się czy nawet uczucie swędzenia i drapania. Eksperci biegowi zalecają też, żeby ściśle dopasować typ spodni do pory roku i panujących na zewnątrz warunków pogodowych.

Jaka temperatura na zewnątrz, takie spodnie dla biegacza!

Przy temperaturach powyżej 5 stopni Celsjusza do biegania najlepiej sprawdzają się leginsy. Są one cienkie, przewiewne, lekkie, nie krępują ruchów i nie mają dodatkowego ocieplenia, które mogłoby spowodować odparzenia ciała czy reakcje alergiczne. Stanowią dobrą ochronę przed wiatrem, ale nie dopuszczają do przegrzania ciała

Przy temperaturach -5 do +5 stopni czyli głównie jesienią i wczesną zimą dobrze sprawdzą się spodnie wykonane z ocieplanego materiału i wewnątrz wyłożone tkaniną leginsową. Tego rodzaju spodnie są dostępne zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej np. w profesjonalnych sklepach jak https://www.runshop.pl/getry-damskie-biegania,c14.html. Dodatkowo można tu wykorzystać getry termoaktywne.

Przy temperaturach poniżej -5 stopni bieganie jest już zdecydowanie trudniejsze, ale wykorzystując spodnie wyłożone od środka ciepłym i przyjemnym w dotyku meszkiem można sobie z tym wyzwaniem bezproblemowo poradzić. W tej kategorii do dostania w sklepach są spodnie dwu i trójwarstwowe, w zależności od indywidualnych potrzeb biegacza.

Na deszczową pogodę bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę idealnie sprawdzą się przeciwdeszczowe spodnie do biegania wyposażone np. w wodoszczelną membranę, która pozwala ciału oddychać, ale nie przepuszcza nadmiaru wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*