Jaką latarkę czołową wybrać na wyprawę w góry?

Jaką latarkę czołową wybrać na wyprawę w góry?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Latarka czołowa to niezbędny element wyposażenia każdego, kto wybiera się w góry. Bez względu na to, czy chodzi tu o krótką, jednodniową wycieczkę, czy dłuższe wyprawy. Takie wyjścia często zaczynają się przed wschodem słońca, a wiele powrotów ma miejsce po zmroku. Niespodziewane sytuacje, kiedy trzeba skorzystać z oświetlenia mogą zdarzyć się w każdej okoliczności. W takim wypadku nie warto używać telefonu, który szybko może się rozładować. Praktyka pokazuje, że najbardziej funkcjonalne w takich okolicznościach są wtedy latarki, a przede wszystkim latarki czołowe.

Rodzaj czołówki zależy od potrzeb turysty.

Ogromna popularność trekkingu skutkuje mnogością ofert sprzętu przydatnego do jego uprawiania, także w zakresie oświetlenia. Aby uzyskać efekt widoczności przestrzeni na drodze wystarczy już około 100-200 lumenów. Jeśli jednak zależy nam na większym komforcie, albo przemierzamy szlak biegowo, warto zainwestować w większą moc latarki.

Wiele zależy od częstotliwości korzystania z urządzenia. W przypadku sporadycznego użytku można przystać na zasilanie na baterie, w przeciwnym wypadku lepiej zdecydować się na model z akumulatorem. To samo dotyczy wagi – często noszona czołówka powinna być lekka i posiadać dopasowane mocowanie. Decydując się na kupno, należy także zwrócić uwagę na kwestię wodoodporności i ilości rodzajów świecenia, w jakie jest wyposażony dany model. Na stronie takiej jak np. https://workstyle.pl/produkty/akcesoria/oswietlenie-latarki-czolowki,2,10240 można znaleźć szeroki wybór produktów, które pomogą rozproszyć mrok na szlaku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*