Aktualne przepisy pozwalają wyłącznie na przyciemnianie tylnej szyby w dowolnym stopniu. Przednie powinny posiadać współczynnik przepuszczania światła nie niższy niż 70%. Modyfikacja niesie ze sobą jednak wiele korzyści, nie tylko wizualnych. Przyciemniane szyby sprawiają, że wnętrze pojazdu mniej się nagrzewa, a także stwarza więcej prywatności.
Dostępne są dwie metody przyciemniania szyb. Pierwsza zakłada użycie specjalnej folii, której oferta dostępna jest pod poniższym linkiem: http://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/. Natomiast druga to usługa piecowego przyciemniania szyb.
W pierwszym przypadku, po zakupie odpowiedniej folii, cały zabieg można przeprowadzić samodzielnie. Szyby muszą być jednak perfekcyjnie gładkie – bez zabrudzeń i pęknięć. Natomiast folia musi być docięta do wymiarów okna. Należy ją nakleić na wcześniej zwilżoną szybę. Na koniec pozostaje wygładzenie powstałych w trakcie montażu pęcherzy. Wymaga to cierpliwości i dokładności. Tylko wtedy można osiągnąć zadowalające efekty. Zadanie można zlecić również w profesjonalnym zakładzie.
Natomiast piecowe przyciemnianie szyb wykonywane jest w wyspecjalizowanym serwisie. Czynność polega na aplikowaniu na szybę warstwy tlenków tytanu. W dalszej kolejności osoba przeprowadzająca zabieg doprowadza nałożoną warstwę do określonej temperatury. Następnie szyby umieszczane są w piecu technologicznym, gdzie następuje ich przyciemnianie. Ta procedura wymaga odpowiedniej wiedzy, jak i specjalistycznych urządzeń.