Jak przekonać dziecko do dentysty?

Jak przekonać dziecko do dentysty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wizyta u stomatologa bywa stresująca nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dzieci w szczególności mogą obawiać się takiego spotkania. Jak zatem przekonać dziecko do dentysty?

Wybór odpowiedniego gabinetu

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego gabinetu stomatologicznego, przeglądnij ofertę różnych dentystów. Miejsce do którego zaprowadzisz swojego szkraba, powinno być przyjazne dziecku, urządzone w przyjemnych barwach, dobrze, żeby miało też elementy dziecięcej dekoracji. Lekarz powinien charakteryzować się miłym usposobieniem i podejściem do dzieci, tak żeby maluch poczuł się komfortowo, już od pierwszego spotkania. Ofertę zabiegów dla dzieci znajdziesz pod adresem: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/.

Pierwsza wizyta

Zastanawiasz się kiedy jest najlepszy czas na pierwszą wizytę u stomatologa? Najlepiej udać się na nią jak najwcześniej, kiedy pojawią się pierwsze zęby. Lekarz dentysta oceni stan jamy ustnej, a także poinstruuje cię, jak dbać o zęby małego dziecka, jakiej pasty używać oraz na co zwracać uwagę. Wizyta u dentysty może być przyjemna. Wiele zależy od twojego nastawienia. Dziecko uczy się przez obserwację. Wcześniej możecie poczytać bajki, które przygotują brzdąca do wizyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*