Jak korzystać z prostownicy, by nie zniszczyć włosów?

Jak korzystać z prostownicy, by nie zniszczyć włosów?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Eksperymentowanie z własnym wyglądem to doskonały sposób na to, by odnaleźć swój niepowtarzalny styl. Wiele kobiet lubi, gdy ich włosy prezentują się nienagannie i są idealnie ułożone. Jak osiągnąć taki efekt? Pomocna okazuje się prostownica, gdyż dzięki niej możemy poskromić niesforne kosmyki, które odstają lub są nierównomiernie pofalowane. Spora część przedstawicielek płci pięknej sięga po prostownicę niemalże codziennie. Warto pamiętać wtedy o kilku zasadach, które sprawią, że nie pogorszymy przez to kondycji naszych włosów.

Profesjonalne urządzenie

Prostownica to urządzenie, które działa na bazie ciepła. Pierwszym krokiem powinno być właściwe zabezpieczenie włosów, które mogą ulec przez nie zniszczeniu. Przed rozpoczęciem prostowania dobrym pomysłem będzie pokrycie kosmyków specjalną mgiełką lub odżywką, która chroni je przed zbyt wysoką temperaturą. Druga kwestia to korzystanie wyłącznie z dobrej jakości sprzętu. Doskonałym przykładem jest babyliss pro prostownica renomowanej marki, która otwiera przed nami drzwi do wielu możliwości a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo. Jest uznawana za profesjonalny produkt, który znakomicie sprawdzi się w domowym zaciszu.

Sięgajmy po urządzenia, które posiadają tytanowe płytki. Nagrzewają się one szybko i nie narażają włosów na zbyt długi kontakt z wysokimi temperaturami. Pamiętajmy o tym, by prostować włosy, które są suche i dokładnie rozczesane. Unikniemy wtedy uszkodzenia ich struktury i powstania uciążliwych kołtunów, które wzbudzają frustrację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*