Jak dopasować moc żarówki do rodzaju pomieszczenia?

Jak dopasować moc żarówki do rodzaju pomieszczenia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W pomieszczeniach mieszkalnych głównym źródłem światła są lampy wiszące, a używane w nich żarówki powinny mieć moc 60-75 W. Ponadto każdy pokój wymaga innego doświetlenia.

Większa moc do pracy, mniejsza – do odpoczynku

W sypialni sprawdzą się dwojakie źródła – światło górne, mocne o mocy 40-60 W – przydatne w trakcie choćby sprzątania – oraz lampki nocne o ciepłym, delikatnym świetle o mocy 10-20 W. Także dwa rodzaje oświetlenia znajdą zastosowanie w łazience – poza punktowym o sugerowanej mocy 25-40 W warto zamontować górne, jasne światło.

Jadalnia nie musi być mocno doświetlona, tu wystarczy żarówka o mocy 25 W, ale już w kuchni potrzebne jest minimum jedno źródło światła o mocy 50-60 W. Pokoje dziecinne, tak jak i gabinety do pracy, powinny zostać wyposażone w kilka źródeł światła.

Poza mocnym górnym światłem (powyżej 40 W) w pomieszczeniu takim powinna znaleźć się lampka biurkowa – dość silna, bo ok 40 W. W pokoju dziecka dodatkowo przydatna będzie lampka nocna o mocy 15 W lub LED. Wiele z takich żarówek można dostać na https://mariner-lampy.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*