Implanty zębów – co warto wiedzieć?

Implanty zębów – co warto wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym są?

Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębów wykonane z tytanu, które umieszcza się w kości szczęki, aby służyły jako kotwice dla zębów zastępczych. Sam implant to przypominający śrubę cylinder, który umieszcza się w kości szczęki.

Implanty stomatologiczne są stosowane od lat 60. ubiegłego wieku i udowodniono ich wysoką skuteczność w przywracaniu uśmiechu i poprawie stanu zdrowia jamy ustnej. Są one uważane za doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów.

Na czym to polega?

Proces umieszczania implantu stomatologicznego obejmuje dwie wizyty w specjalistycznym gabinecie. Po znieczuleniu miejsca, chirurgicznie odsłaniamy znajdującą się pod nim kość i oczyszczamy gniazdo, w którym zostanie umieszczony nowy implant. Następnie wykonujemy wycisk jamy ustnej i wysyłamy go do laboratorium, gdzie wykonywane są śruby (zwane łącznikami) dla każdego zęba zastępowanego przez implant. Po powrocie łączników do naszego gabinetu umieszczamy je w gniazdach za pomocą cementu i pozwalamy im wygoić się przez kilka miesięcy, a następnie umieszczamy na każdym z nich sztuczny ząb.

Podczas tego zabiegu możesz odczuwać pewien dyskomfort, ale przepisywane są leki przeciwbólowe, które powinny wyeliminować wszelkie dolegliwości spowodowane wierceniem w kości szczęki lub umieszczaniem w niej śruby w celu zamocowania łącznika.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej możliwości, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentalpark.pl/implanty/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*