Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach aparaty ortodontyczne są coraz bardziej popularne. Być może wiąże się to z wpływem amerykańskiej kultury, w której piękne, białe i proste zęby są znakiem pozycji społecznej i nieodzownym elementem wizerunku publicznych osób. Piękny uśmiech to marzenie wielu ludzi, które dzięki postępowi technik stomatologicznych i ortodontycznych stało się osiągalne dla szerokich rzesz pacjentów.

Nie tylko wygląd

Choć zazwyczaj decydujemy się na aparat ortodontyczny przede wszystkim dlatego, że chcemy zadbać o swój wygląd, argument estetyczny nie jest jedynym, który przemawia za taką decyzją. Co więcej – ortodonci zazwyczaj przyznają, że głównym powodem, dla którego powinniśmy zadbać o nasz zgryz, powinna być troska o zdrowie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ułożenie zębów w jamie ustnej wpływa na cały organizm. Zagęszczenie zębów bywa przyczyną licznych schorzeń stomatologicznych. Przede wszystkim takie zęby trudno utrzymać w higienie. W ciasnych szparach, do których nie dociera szczoteczka do zębów, łatwo mnożą się bakterie wywołujące próchnicę. Ponadto wada zgryzu może powodować bóle głowy, a nawet wady postawy!

Znak prestiżu

Choć dla nikogo nie powinien być to główny argument za noszeniem aparatu ortodontycznego, nie da się ukryć, że w wielu środowiskach aparat na zęby bywa znakiem prestiżu. Świadczy o wysokiej pozycji ekonomicznej, ponieważ leczenie ortodontyczne wciąż nie jest tanie i dostępne dla absolutnie wszystkich. Dodatkowo jest oznaką, że dbamy o swoje zdrowie i jesteśmy w stanie w nie dużo zainwestować.

Artykuł napisany we współpracy z kliniką estetyczną – dr Gajda dentysta ze Szczecina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*