Czym stylizować włosy?

Czym stylizować włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa stylizacja zapewnia nie tylko piękną i trwałą fryzurę, jest to także gwarancja zachowania zdrowej struktury włosa. Obecnie możemy wybierać z ogromnej gamy produktów. Znajdziemy już nie tylko lakiery, ale także przeróżne żele, gumy czy pianki. Dobór odpowiednich kosmetyków w zależności od oczekiwanego efektu pozwoli uzyskać go bezproblemowo. Jakość produktu ma też wpływ na trwałość kreacji. Jak odnaleźć się w tym gąszczu?

Po pierwsze – jakość 

Przy wyborze nie możemy kierować się ceną. O ile popularne, tanie lakiery, spełnią swoje zadanie w nieskomplikowanych, codziennych fryzurach, o tyle pianki do włosów potrafią już znacznie różnić się właściwościami. Wybierajmy sprawdzone, renomowane marki, możemy też poprosić o poradę naszego fryzjera lub zasięgnąć opinii przyjaciółek. Nie dajmy się zwieść promocjom. 

Dobór kosmetyku do włosów

Niezwykle istotne jest, wspomniane już, odpowiednie dobranie kosmetyków do kondycji i rodzaju naszych włosów. Kosmetyki w buteleczkach z atomizerem, takie jak jedwab w płynie, sprawdzą się świetnie przy delikatnych, przesuszających się włosach. Są one bardzo higieniczne w użyciu, nie obciążają i dodają blasku. Lakiery, ze względu na dostępność przeróżnych ich rodzajów, sprawdzą się na praktycznie każdych włosach. Nie sprawdzą się one jako jedyny kosmetyk do skomplikowanych stylizacji ze względu na zastosowanie głównie utrwalające.

Pianka nada włosom dodatkowej objętości, to idealny produkt do wszystkich nietypowych fryzur. Ze względu na brak właściwości usztywniających sprawdzi się on na przykład na włosach kręconych. Przy włosach krótkich możemy pokusić się także o użycie gumy lub żelu. Pamiętajmy też, że często po prostu nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, a uzyskanie pożądanego efektu może wymagać połączenia ze sobą kilku kosmetyków. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*