Czy książki pomogą dziecku nauczyć się słownictwa języka obcego?

Czy książki pomogą dziecku nauczyć się słownictwa języka obcego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma wątpliwości, że umiejętność posługiwania się językiem obcym jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych. Warto więc rozpocząć oswajanie się z obcą mową od najmłodszych lat życia. Wielu rodziców decyduje się, by ich dzieci już w wieku przedszkolnym poznawały pierwsze słowa w języku obcym i uczyły się ich wymowy. Jednakże, czy dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są książki?

Język obcy dla malucha

Okazuje się, że nie tylko dzieci, które posiadają umiejętność czytania interesują się książkami. Codzienne czytanie lektur przez rodziców przynosi podobne efekty, co samodzielne spędzanie czasu nad książką. Jeśli dziecko jest zainteresowane treściami zawartymi w lekturach to nie będzie miało ono także problemu z nauką słów w języku obcym.

Najprostsze słowa po angielsku lub niemiecku, pojawiające się w ciekawych bajkach pozwolą maluchowi zrozumieć, że istnieją ludzie posługujący się innym językiem, jednocześnie ucząc ich pierwszych słów i ich wypowiadania w obcej mowie.

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze książek do nauki języka obcego bardzo ważna jest weryfikacja. Przykładowo, wydawnictwo Nosy Crow stawia na zróżnicowanie tematyki książek w zależności od wieku malucha. Nawet kilkulatek znajdzie w ich zbiorach książę, dedykowaną właśnie jemu. Nosy Crow, podobnie jak wydawnictwo Usborne szczególnie dbają o tematykę bajek i opowieści ze słówkami w języku obcym, dedykowaną dla najmłodszych. Nauka języka obcego nawet dla najmłodszych dzieci przez proste bajki może przynieść efekty w krótkim czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*