Co zrobić gdy dostaniemy spadek?

Co zrobić gdy dostaniemy spadek?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety w każdej rodzinie ktoś może nagle umrzeć. Choć jest to bardzo smutne zdarzenie, wiąże się też z otrzymaniem spadku. Tutaj jednak sprawa może być bardzo skomplikowana, zwłaszcza jeśli zmarły nie pozostawił po sobie notarialnie potwierdzonego testamentu, albo rodzina się ze sobą nie zgadza i chce dochodzić swoich praw w sądzie. W takich skomplikowanych wypadkach pomoże prawnik.

Sprawne przejście przez procedury

Szukając prawników zajmujących się takimi aspektami prawa jak np. spadek Oława, warto skorzystać z internetu, aby znaleźć kogoś, kto fachowo zajmie się całą sprawą. Oczywiście może się okazać, że dziedziczona będzie też działalność gospodarcza. Obecnie jest taka możliwość, aby w CEIDG podać nazwisko osoby, która przejmie zarządzanie firmą na czas rozstrzygnięcia spraw spadkowych lub też wręcz wyznacza się dziedzica. Dlatego przyda się też obsługa prawna firm Wrocław czy w innym mieście, aby móc przejść odpowiednie procedury, a samo przedsiębiorstwo dzięki temu będzie mogło sprawnie funkcjonować dalej.

Spadek i co dalej?

Zawsze są dwie opcje. Spadek można odrzucić całkowicie lub przyjąć. Sprawa komplikuje się, gdy do przyjęcia spadku stawia się wiele osób i każda uważa, że jej należy się więcej, niż wskazuje prawo. Również pozostawiony testament można podważyć, a zatem mimo posiadania dokumentu z ostatnią wolą zmarłego, może się okazać, że sprawa będzie ciągnęła się przed sądem. Dlatego zawsze w takich sprawach warto zasięgnąć porady prawnej lub nawet zatrudnić adwokata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*