Co trzeba wiedzieć o leasingu?

Co trzeba wiedzieć o leasingu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce funkcjonuje wiele mniejszych i większych firm, które często nie mają wystarczających środków na zakup aut dla swoich pracowników. W takiej sytuacji powszechnym i popularnym sposobem na sfinansowanie wymarzonego samochodu jest leasing. Należy jednak mieć na uwadze, że nie każda firma starająca się o wzięcie auta w leasing taką szansę otrzyma. Istnieją bowiem określone warunki, którymi kierują się leasingodawcy.

Jakie kryteria należy spełnić?

Po pierwsze, aby otrzymać auto w leasing konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej przynajmniej od 3 miesięcy. Po drugie, należy posiadać czystą historię płatniczą, czyli brak wpisów w bazach dłużników. Warto dodać, że zła historia w Biurze Informacji Kredytowej również utrudni lub wręcz uniemożliwi otrzymanie leasingu. Trzecim warunkiem jest odpowiednia zdolność kredytowa.

Najogólniej mówiąc, aby otrzymać środki na auto, trzeba się uwiarygodnić, czyli przekonać podmiot udzielający nam leasingu, że jesteśmy wypłacalni. Aby uzyskać kredyt na samochód bez konieczności posiadania czystej karty w BIK czy KRD (Krajowym Rejestrze Długów), należy po prostu zwrócić się do leasingodawców, którzy nie weryfikują tych baz w ogóle, trzeba jednak trochę poszukać.

Można też skorzystać z usług firmy, która sfinansuje samochód pomimo złej historii kredytowej. Jedną z nich jest np. https://ajbfinance.pl/leasing/leasing-bez-bik-krd/. A jak znaleźć podmiot, który pożyczy nam pieniądze na najlepszych warunkach? Otóż wystarczy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator leasingowy. Możemy dzięki niemu bez trudu sprawdzić, gdzie zapłacimy najniższą ratę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*