Co sprawdzać w działaniu klimatyzacji?

Co sprawdzać w działaniu klimatyzacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Letnia podróż samochodem bez klimatyzacji to udręka. Choć jeszcze kilkanaście lat temu nieliczne auta były w nią wyposażone, dzisiaj stanowi standard. I jest postrzegana jako minimum komfortu. Aby klimatyzacja mogła działać sprawnie, trzeba ją regularnie serwisować.

Nie czekając, aż w jej systemie pojawiają się poważne ubytki czy zacznie się z niego wydzielać nieprzyjemny zapach. Zadbana klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia, czego niestety nie można powiedzieć o tej, w której filtry nie były wymieniane od lat.

Na początku wymiana filtra

Może ona działać bezproblemowo przez wiele lat. Aby było to jednak możliwe, należy mniej więcej raz do roku wymienić filtry do stacji klimatyzacji. Tak jak w wielu innych urządzeniach, także i tutaj stanowią one barierę dla różnego rodzaju zanieczyszczeń. Z biegiem czasu gromadzi się ich na filtrze coraz więcej, co utrudnia przepływ powietrza z systemu klimatyzacji do wnętrza kabiny auta.

Przy okazji warto też oczyścić zewnętrzny wlot powietrza, które jest następnie chłodzone przez urządzenie klimatyzacyjne. Nagromadzeniu szkodliwych dla zdrowia alergenów sprzyja podwyższony poziom wilgoci. Osuszacz to zatem kolejny istotny element układu klimatyzacyjnego, który wymaga regularnej wymiany. Najlepiej robić to mniej więcej raz na trzy lata.

Takie proste czynności kierowca może wykonywać samodzielnie, istotna jest tu natomiast systematyczność. Z poważniejszymi usterkami lepiej zgłosić się do profesjonalnego serwisu, w którym problem zostanie sprawnie zdiagnozowany i naprawiony. Na https://climapartner.pl/ można znaleźć wiele części do klimatyzacji, gdybyśmy sami zdecydowali się na jej naprawę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*