Co łykać do śniadania, czyli najważniejsze witaminy dla człowieka

Co łykać do śniadania, czyli najważniejsze witaminy dla człowieka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym są witaminy?

Witaminy to grupa związków chemicznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich niedobór może bardzo negatywnie wpłynąć na organizm i w istotny sposób zaburzyć jego funkcjonowanie. Witaminy nie są wytwarzane przez człowieka, dlaczego koniecznie muszą być dostarczane do niego z zewnątrz, wraz z pożywieniem. Warto pomyśleć także o regularnej suplementacji mikroelementów, które także w sposób znaczący wpływają na działanie całego organizmu.

Witaminy z grupy B oraz magnez, czyli recepta na zdrowy organizm

Witaminy z grupy B to witaminy rozpuszczalne w wodzie. Są one odpowiedzialne głównie za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wpływają na sprawność umysłu oraz nastrój. Każda z witamin ma ponadto swoje dodatkowe, określone funkcje, niezbędne do prawidłowej pracy organizmu człowieka. Objawy niedoboru witamin z grupy B mogą być niezwykle groźne dla człowieka, dlatego zaleca się przyswajanie ich każdego dnia. Naturalnymi źródłami witamin z grupy B są np. pełne ziarna zbóż oraz warzywa. Warto jednak wzbogacić swoją codzienną dietę o niezbędne witaminy i minerały. Suplement diety Swanson B Complex to unikatowa formuła witamin z grupy B, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Magnez

Magnez jest uznawany z kolei za jeden z najważniejszych mikroelementów. To dlatego, że wspomaga on ok. 300 reakcji enzymatycznych zachodzących w organizmie. Magnez chroni przed chorobami serca, wspomaga pracę układu nerwowego, zmniejsza uczucie zmęczenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Objawy niedoboru magnezu są niezwykle dokuczliwe (uczucie zmęczenia, stany depresyjne, zwiększona łamliwość włosów i paznokci, zaburzenie rytmu serca), dlatego warto zadbać o codzienną suplementację. Magnez Swanson to produkt, który umożliwi przyswojenie tego cennego składnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*