Co jest potrzebne w magazynie?

Co jest potrzebne w magazynie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W większości przedsiębiorstw produkcyjnych znajdują się magazyny przeznaczone do składowania wyrobów, które następnie są wysyłane do klientów. O wyposażeniu takiego pomieszczenia decyduje przede wszystkim branża oraz konkretny towar, dlatego magazyny dwóch różnych firm mogą wyglądać zupełnie inaczej. Warto jednak podkreślić, że istnieją pewne uniwersalne elementy wyposażenia i narzędzia, takie jak choćby regały, taśma pakowa (dostępna np. na https://www.folie-stretch24.pl/tasma-pakowa/1/full) czy wózki widłowe. To oczywiście nie wszystko.

Krótka charakterystyka części roboczej

Każdy magazyn powinien być doskonale wyposażony, bo decyduje to o komforcie pracy i bezpieczeństwie osób wykonujących w tym pomieszczeniu swoje obowiązki. Niezbędne są z pewnością elementy służące do przechowywania, czyli wysokie i wytrzymałe regały stalowe, dostosowane do ciężaru określonych produktów. Przydadzą się także pojemniki lub skrzynie z plastiku na drobniejsze wyroby, które ze względu na niską wagę można bez większego trudu przenosić do samochodów dostawczych.

W prawie każdym magazynie są też potrzebne sprzęty ruchome, wykorzystywane do przewozu rzeczy z miejsca na miejsce. Są to w większości wózki widłowe – zarówno modele ręczne (tzw. paleciaki), jak i elektryczne. Dzięki ich użyciu przewożenie palet odbywa się wyjątkowo sprawnie oraz szybko. Nie obędzie się też bez produktów stosowanych do owijania paczek – najczęściej robi się to folią stretch magazynową, która posiada kilka wytrzymałych warstw.

Ponadto na wyposażeniu magazynu muszą się znaleźć:
– wagi
– czytniki kodów kreskowych
– drukarki do sporządzania etykiet i oznaczeń
– instalacje elektryczne (w wielu miejscach niezbędny jest bowiem internet)
– szatnie dla pracowników i kantyny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*