Bezpieczna praca w magazynie

Bezpieczna praca w magazynie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na kursach na operatora wózka widłowego pojawia się ogromna ilość chętnych, by zdobyć wymagane uprawnienia. Zagrożenia, które mogą czyhać na operatorów pracujących wewnątrz dużych magazynów, są jednak liczne, a nawet zdany egzamin nie uczyni z nas doświadczonych praktyków. Sprawdzimy, jak dbać o sprzęt, swoje zdrowie, a także pracowników będących wokół. Zapraszamy serdecznie wszystkich do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Ostrożne manewrowanie

Praca na obiekcie zamkniętym to przede wszystkim jazda po wąskich alejkach między wysokimi regałami. Dlatego też jazda, a przede wszystkim wykonywanie zakrętów, powinno być bardzo ostrożne. Jeśli wieziemy towar na widłach, musimy być absolutnie skupieni. Wtedy najłatwiej o potrącenie regału, uderzenie w inny wózek lub co gorsza w człowieka. Należy też pamiętać o samej maszynie. Regularnie sprawdzamy wartości wszystkich wskaźników, zwłaszcza tego, który wskazuje nam ciepłotę silnika. Czujnik temperatury przy chłodnicy pozwala nam ocenić, czy wszystko z układem chłodzenia jest w porządku. Jest to bardzo ważne na zamkniętej przestrzeni, gdzie przewiew świeżego powietrza przez chłodnicę jest ograniczony.

Szybka naprawa usterek

W ciasnych magazynach absolutnie nie powinno się jeździć sprzętem, który ma jakiekolwiek wady. Mowa głównie o słabo działających hamulcach, bądź problemach z systemem hydraulicznym, służącym między innymi do operowania układem kierowniczym. Należy też pamiętać, by nie korzystać z pojazdów, które mają problemy z przegrzewaniem. Wymiana pompy wody do wózka widłowego Toyota zajmuje nie dłużej niż kilkadziesiąt minut. Przegrzanie i rozerwanie węży z rozgrzanym płynem mogłoby doprowadzić do poparzeń zarówno operatora, jak i pracowników wokół.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*