Awaria żurawia – jak szybko wyeliminować usterkę

Awaria żurawia – jak szybko wyeliminować usterkę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żuraw samochodowy to urządzenie dźwigowe zbudowane na podwoziu samochodu ciężarowego. Służy do wykonywania prac przeładunkowych i montażowych. Ze względu na swoją specyficzną konstrukcję i wynikające z niej właściwości pojazd może pracować w trybie transportowym, jak i dźwigowym. Aby mógł jednak wykonywać dobrze wszystkie swoje funkcje, należy spełnić podstawowe warunki.

Przede wszystkim pojazd powinien znajdować się na płaskiej i stabilnej powierzchni. Nie wolno także przekraczać dopuszczalnej normy udźwigu. Nieprzestrzeganie wymagań może prowadzić do awarii i uszkodzeń, które czasami powstają też w wyniku rutynowej eksploatacji. Jak poradzić sobie z usterkami w tego typu pojazdach?

Profesjonalny serwis

Awarię żurawia najlepiej usunąć w miejscu do tego przeznaczonym. Najlepszym przykładem jest serwis HDS. Tam można zdiagnozować istniejący problem i zająć się jego naprawą. Firmy świadczą usługi w zakresie HDSów różnych rozmiarów, jak i nośności. Oprócz profesjonalnej naprawy poszczególnych elementów należących do układów pojazdu (hydraulicznego, elektronicznego, elektrycznego, przeciążeniowego) zajmują się także całościową konserwacją pojazdu. Remonty mogą obejmować nie tylko konkretne części, ale również szerszy zakres konstrukcji – w zależności od problemu. Korzystając z profesjonalnej pomocy serwisu można szybko pozbyć się dużych, jak i małych usterek, a poddając pojazd regularnym przeglądom – także skutecznie im zapobiegać. Firmy często dysponują też częściami zamiennymi dla żurawi i innych dźwigów samochodowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*